“Щоб змінити людей, їх потрібно любити. Вплив на них пропорційний любові до них”. Й.Г.Песталоцці

пʼятниця, 29 грудня 2017 р.

З НОВИМ РОКОМ ВАС, ШАНОВНІ БАТЬКИ, ЛЮБІ ДІТИ!

Шановні батьки, милі діти!
Від щирого серця вітаю Вас з Новим Роком! 
Бажаю, щоб всі негаразди, непорозуміння і чвари залишилися у минулому році, а щастя, віра у світле майбутнє, любов і взаємопорозуміння супроводжували Вас всі 365 днів Нового року. 
.
Зичу сонця та світлих надій,
Миру й втіхи на кожному кроці,
Також здійснення планів і мрій
У прийдешньому Новому році!
.
І нехай Дід Мороз подарує Вам ключі до здійснення Ваших заповітних мрій!
                                                                                                                 Олена Миколаївна

субота, 23 грудня 2017 р.

З ПОЧАТКОМ ЗИМОВИХ КАНІКУЛ, ШАНОВНІ БАТЬКИ І ДОРОГІ ДІТИ!

       Ось і довгоочікувані зимові канікули. Дітям так багато всього хочеться встигнути: відпочити, пограти, сходити у гості, розважитися так, щоб було потім що згадувати під час навчальних днів.
              Але дуже прошу Вас, діти та батьки, пам`ятати про власну безпеку!


       Вітаю всіх з початком зимових канікул! Бажаю цікавого та змістовного відпочинку. Нехай здійсняться ваші заповітні мрії, з'являться нові друзі, буде багато яскравих та незабутніх вражень. Маю надію, що канікули залишать у вас тільки теплі та радісні спогади.

середа, 20 грудня 2017 р.

ВИХОВНИЙ ЗАХІД «Святий отче Миколай, нашу школу не минай!»

      «Святий отче Миколай, нашу школу не минай!» - так називалося свято, яке 19 грудня 2017 року святкували учні початкової школи СЗШ № 1. 

     Діти дізналися багато цікавого про історію життя та добрих справ Миколая Чудотворця, обговорили важливі справи, які можна вважати добрими і чи слід ними хвалитися, поділилися потаємними бажаннями, які виклали у своїх листах святому Миколаю. 


   Під час хвилинки доброти у кожної дитини була можливість зазирнути до свого серця і налаштуватися на позитивне ставлення до оточуючих людей. А пісня «Ой хто, хто Миколая любить» у виконанні дівчаток із 3 та 4 класу вразила всіх своєю душевністю. Свято закінчилося щирими побажаннями одне одному від Святого Миколая й від учнів 1-4 класів. 

     Гості, батьки і діти побажали одне одному любові, взаємопорозуміння та бажання робити добрі вчинки не заради слави, а щоб світ наш став кращим і світлішим.


субота, 16 грудня 2017 р.

Правова сторінка …

Правова сторінка…
Відповідальність батьків 
за виховання дитини


Зображення, знайдене за запитом "дети и родители"
                                                                                         «Кращий спосіб виховати хороших дітей - 
                                                                                          це зробити їх щасливими»
                                                                                                                                         Оскар Уайльд

 
Стаття 155 Сімейного кодексу України
Сім'я є середовищем для фізичного, духовного, інтелектуального, культурного, соціального розвитку дитини, її матеріального забезпечення і несе відповідальність за створення належних умов для цього.
Здійснення батьками своїх прав та виконання обов'язків мають ґрунтуватися на повазі до прав дитини та її людської гідності.
Батьківські права не можуть здійснюватися всупереч інтересам дитини.
Відмова батьків від дитини є неправозгідною, суперечить моральним засадам суспільства.
Ухилення батьків від виконання батьківських обов'язків є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом. 
Стаття 150, 152 Сімейного кодексу України
Батьки зобов'язані виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім'ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини.
Батьки зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток.
Батьки зобов'язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя.
Батьки зобов'язані поважати дитину.
Передача дитини на виховання іншим особам не звільняє батьків від обов'язку батьківського піклування щодо неї.
Забороняються будь-які види експлуатації батьками своєї дитини.
Забороняються фізичні покарання дитини батьками, а також застосування ними інших видів покарань, які принижують людську гідність дитини.
Право дитини на належне батьківське виховання забезпечується системою державного контролю, яка встановлена законом.
Дитина має право противитися неналежному виконанню батьками своїх обов'язків щодо неї.
Дитина має право звернутися за захистом своїх прав та інтересів до органу опіки та піклування, інших органів державної влади, органів місцевого самоврядування та громадських організацій.
Дитина має право звернутися за захистом своїх прав та інтересів безпосередньо до суду, якщо вона досягла чотирнадцяти років.
Стаття 184 Кодексу України про Адміністративні правопорушення
Ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей - тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, тягнуть за собою накладення штрафу від двох до чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Вчинення неповнолітніми віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років правопорушення, відповідальність за яке передбачено цим Кодексом, - тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Вчинення неповнолітніми діянь, що містять ознаки злочину, відповідальність за які передбачена Кримінальним кодексом України, якщо вони не досягли віку, з якого настає кримінальна відповідальність, - тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, що їх замінюють, від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Стаття 166 Кримінального Кодексу України
Злісне невиконання батьками, опікунами чи піклувальниками встановлених законом обов'язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування, що спричинило тяжкі наслідки, - карається обмеженням волі на строк від двох до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.
Стаття 150 Кримінального Кодексу України
Експлуатація дітей, які не досягли віку, з якого законодавством дозволяється працевлаштування, шляхом використання їх праці з метою отримання прибутку - карається арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Ті самі дії, вчинені щодо кількох дітей або якщо вони спричинили істотну шкоду для здоров'я, фізичного розвитку або освітнього рівня дитини, або поєднані з використанням дитячої праці в шкідливому виробництві, караються позбавленням волі на строк від двох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Стаття 1178 Цивільного Кодексу України
Шкода, завдана малолітньою особою (яка не досягла чотирнадцяти років), відшкодовується її батьками (усиновлювачами) або опікуном чи іншою фізичною особою, яка на правових підставах здійснює виховання малолітньої особи, - якщо вони не доведуть, що шкода не є наслідком несумлінного здійснення або ухилення ними від здійснення виховання та нагляду за малолітньою особою.
Стаття 1179 Цивільного Кодексу України
Неповнолітня особа (у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років) відповідає за завдану нею шкоду самостійно на загальних підставах.
У разі відсутності у неповнолітньої особи майна, достатнього для відшкодування завданої нею шкоди, ця шкода відшкодовується в частці, якої не вистачає, або в повному обсязі її батьками (усиновлювачами) або піклувальником, якщо вони не доведуть, що шкоди було завдано не з їхньої вини. Якщо неповнолітня особа перебувала у закладі, який за законом здійснює щодо неї функції піклувальника, цей заклад зобов'язаний відшкодувати шкоду в частці, якої не вистачає, або в повному обсязі, якщо він не доведе, що шкоди було завдано не з його вини.  

субота, 9 грудня 2017 р.

ЯК НАВЧИТИ ДИТИНУ ЛЮБИТИ ЧИТАТИ

          Книги - найкращі  друзі  людини. Читання допомагає розширити кругозір і сприяє  розвитку  вашої  дитини.  Однак,  беручи  до  уваги  величезну  кількість розважальних засобів, таких як телебачення,  мультики,  відеоігри,   стало досить важким прилучити дітей до читання. Ось кілька корисних порад, які допоможуть Вам привчити вашу дитину до світу книг. Ви дізнаєтеся, як навчити дитину любити читати. 
                                                 Зображення, знайдене за запитом "дети читают"
Оточіть дітей книгами.
  Це один з кращих способів навчити вашу дитину любити читати. Розкладіть книги і журнали так, щоб їх було легко знайти. Нехай вони будуть доступні у вашому домі. Якщо ваша дитина виросте серед книг і бачачи, що її батьки - книголюби і захоплені читачі, їй буде цікаво випробувати це на собі. Нехай місце для книг буде виділено в самому світлому місці. Журнали складіть в стопку, дитячі книги покладіть на парту, барвисті і книги, що легко читаються, покладіть серед іграшок, кілька книг - в машину і кілька книг - в спальню.
Присвятіть кут будинку книгам і зберіть бібліотеку.
  Коли ваша дитина буде оточена такою безліччю книг та журналів, звісно вона буде схильна до читання книг. Діти особливо люблять слухати історії. Цікаві книги в їхніх руках можуть зацікавити їх дізнатися багато чого про це. Так ви не тільки навчите дитину любити читати, але й берегти книги.
Дайте їм яскраві, барвисті книги.
    Діти люблять яскраві книги, а книги без картинок їх не цікавлять. Тому дайте їм книги, що містять в собі безліч різних барвистих ілюстрацій. Саме яскраві картинки викликають інтерес до читання і пізнавальності.  В даний час, завдяки сучасним технологіям, видання книг зробило книги доступними. Багато можливостей для озвучування книг. Аудіо-книги - теж один з можливих варіантів для збудження інтересу до творів літератури.
Казки чи історії на ніч
 Один із найкращих способів прищепити любов дітей до книг - це читання перед сном. Діти з нетерпінням чекають історії, лежачи в ліжку. Якщо у Вас двоє дітей, попросіть старшого розповісти історію молодшому.

УЧАСТЬ У МІСЬКІЙ ОЛІМПІАДІ "СТЕЖИНИ ДО УСПІХУ"

07.12.2017 р. для школярів 3-4-х класів м. Сєвєродонецька була проведена олімпіада "Стежини до успіху". 
Від 3-А класу в ній брали участь Тюленін Роман (математика) і Редін  Володимир  (природознавство). Хлопці мали можливість поспілкуватися  з  найталановитішими  дітьми  міста і показати свої здібності. 
У олімпіаді "Стежини до успіху" Редін Володимир посів друге місце. Поздоровляємо його і бажаємо успіхів!

субота, 2 грудня 2017 р.

ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО БАТЬКІВСЬКІ ЗБОРИ

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

07. 12. 2017 р. о 17.30  в СЗШ №1 на четвертому поверсі відбудуться загальношкільні батьківські збори.

07. 12. 2017 р. о 18.00 в СЗШ №1 в кабінеті № 25 відбудуться класні батьківські збори

Запрошую Вас, шановні батьки, відвідати збори.

                                                                                      Класний керівник

УЧАСТЬ У КОНКУРСІ ТАЛАНТІВ

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

28 грудня наш 3-А клас взяв участь у Конкурсі юних талантів. Діти виступили чудово.
В інструментальному жанрі Смалій Ліна зайняла друге місце.
У вокальному жанрі колектив 3-А класу посів третє місце, тріо Калашник Анна, Смалій Ліна, Терпак Лілія зайняло друге місце. А соло Лілії Терпак жюрі оцінило як найкраще - І місце.
У розмовному жанрі інсценізація казки "Лиса і Журавель" отримало третє місце. Виступи Лозового Ярослава і Тюленіна Романа посіли друге місце. А Калашник Анна зайняла перше місце.
Першим місцем жюрі відмітило гімнастичний етюд у виконанні Пащенко Андрія.
Дякую дітям і батькам за підготовку номерів, костюмі та моральну підтримку.
                                                                            Класний керівник

ВИМОГИ ЩОДО ВІДВІДУВАННЯ ДІТЬМИ НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

Шановні батьки! 

Нагадуємо вам, що відповідно Закону України «Про освіту» відповідальність за відвідування дітьми уроків несуть батьки та пропонуємо вам ознайомитися з системою роботи навчального закладу щодо попередження пропусків уроків учнями СЗШ №1
Щоденно класний керівник в класному журналі відмічає та надає адміністрації закладу інформацію щодо кількість уроків (годин), пропущених кожним учнем, вказує на причину відсутності («хв.» - через хворобу, «пп» - поважні причини - за письмовою заявою батьків або осіб, які їх замінюють, із зазначення суттєвої причини, «бп» - без поважних причин (в разі прогулу)).
Батьки зобов'язані своєчасно інформувати класного керівника про причину відсутності дитини до початку занять в перший же день його відсутності на уроках.
Виправдувальним документом про відсутність учня на уроках враховуються:
медична довідка з печаткою лікаря і установи;
пояснювальна записка з зазначенням суттєвої причини пропуску від батьків (1-2 дня).
Класний керівник в кінці тижня здає інформацію про відвідування занять учнями (за установленим зразком):
ПІБ учнів що пропустили заняття; 
кількість пропущених уроків; причини; вжиті заходи.
 Заступник директора з НВР та педагог соціальний  здійснюють контроль за веденням документації і за рахунком відвідування та прийняття мір до учнів, які ухиляються від навчання (повідомлення батьків, постанова на внутришкільний облік) та батьків, які неналежним чином виконують свої обов’язки з виховання дитини (запрошення на раду профілактики, подання на адміністративне стягнення (штраф згідно ст.184 адміністративного кодексу України)).

                                                                            Адміністрація СЗШ №1

понеділок, 6 листопада 2017 р.

ПРАВА ДИТИНИ

Не допустимо насильства над дітьми

  • Зображення, знайдене за запитом "насилие над детьми"     
Насильство над дітьми – проблема, яка завжди існувала і скоріш за все ще дуже довго буде існувати у сучасному суспільстві. Сучасність демонструє такі його приклади, як смерть дітей від голоду, загибель їх під час бомбардувань і обстрілу, міжнародних конфліктів, вбивство в таборах біженців, на побутовому ґрунті. Нерідкі і такі форми насильства, як торгівля дітьми, залучення до жебрацтва, проституція, економічна експлуатація, позбавлення житла, коштів для існування, зневага потребами й інтересами. Діти є самою незахищеною і уразливою частиною суспільства, повністю залежною від дорослих. Саме по їх провині діти стають жертвами домашнього насильства, опиняються в зонах стихійних і природних катастроф, військових дій тощо.

Насильство над дітьми – широке поняття, яке включає різні види поведінки батьків та опікунів, інших родичів, вчителів, вихователів, будь-яких осіб, які старші або сильніші.

Розрізняють чотири основні форми жорстокого поводження та зневажання дітей:

1. Фізичне насильство – дії або відсутність дій з боку батьків або інших дорослих, в результаті яких фізичне або розумове здоров'я дитини порушується, або знаходиться під загрозою пошкодження. Наприклад, тілесні покарання, удари долонею, стусани, опіки, задушення, грубі хапання, штовхання, плювки, застосування палиці, ременя, ножа, пістолета.

Фізичне насильство включає в себе залучення дитини до вживання наркотиків, алкоголю, дачу йому/ій отруйливих речовин або "медичних препаратів, що викликають одурманення (наприклад, снодійних, не прописаних лікарем).

У деяких сім'ях як дисциплінарні заходи використовують різні види фізичного покарання - від запотиличників і ляпанців до биття ременем. Фізичне насильство - це фізичний напад (катування), воно майже завжди супроводжується словесними образами і психічною травмою.

2. Сексуальне насильство або розбещення - використання дитини (хлопчика або дівчинки) дорослим або іншою дитиною для задоволення сексуальних потреб або отримання вигоди.

3. Психологічне насильство –дії одного члена сім’ї на психіку дитини шляхом словесних образ або погроз, переслідування, залякування, якими навмисно спричиняється емоційна невпевненість, нездатність захистити себе та може завдаватися або завдається шкода психічному здоров’ю. Психологічне насильство має такі прояви: використання лайливих слів, крику, образ, принизливих дій, що спричиняють шкоду самооцінці дитини; вияв брутальності стосовно родичів, друзів дитини, висловлювання чи дії, що вчинені з метою принизити дитини. У психічному насильстві можна виокремити вербальне та емоційне насильство. Вербальне (словесне) чиниться у разі критики і докорів буквально за кожний вчинок. Емоційне насильство може відбуватися взагалі без слів за допомогою міміки, пози, поглядів, інтонації.

4. Зневага інтересами і потребами дитини - відсутність належного забезпечення основних потреб дитини в їжі, одязі, житлі, вихованні, освіті, медичній допомозі з боку батьків, опікунів або інших осіб через об'єктивні або суб’єктивні причини. Типовим прикладом зневажливого відношення до дітей є залишення їх без нагляду, що приводить до нещасних випадків, отруєння і інших небезпечних для життя і здоров'я дитини наслідкам.

Незалежно від того, в якій формі відбувається насильство, з часом його прояви стають дедалі жорстокішими. Найбільш розповсюдженими в сімейних стосунках є психологічна форма насильства: грубість (в 48% сімей), приниження один одного (14%), а також фізичне насильство - побиття (6%). Грубість у взаєминах сприймається більшістю чоловіків та жінок як норма сімейного спілкування .

Наслідками насильства можуть стати смерть, тілесні ушкодження, іноді безповоротні, самогубства, втрата почуття самоповаги у жертви тощо. Насильство породжує насильство. Постійне грубе ставлення може спровокувати відповідні насильницькі дії.

Насильство над дітьми можна класифікувати за такими ознаками:
  • залежно від стратегії кривдника: явне та приховане (непряме);
  • за часом: те, що відбувається зараз, і те, що трапилося в минулому;
  • за тривалістю: одноразове та багаторазове, що триває довгі роки;
  • за місцем оточенням: вдома – з боку родичів, в школі – з боку педагогів або дітей, на вулиці – з боку дітей або незнайомих дорослих .
Головним документом сучасності, який регулюю законодавство щодо насильство над дітьми на міжнародному рівні є Конвенція ООН про права дитини, що була прийнята у 1989 році і ратифікована більше 175 країнами світу. У Конвенції були сформульовані наступні міжнародні норми з питань насильства над дітьми та відсутності турботи про дітей:

Стаття 12 містить вимогу про те, щоб діти мали можливість висловлювати свою точку зору в ході судового або адміністративного злочинства.

Стаття 19 містить вимогу проте, щоб були вжиті законодавчі та адміністративні заходи для захисту дітей від всіх форм насильства та сексуальної експлуатації.

Стаття 20 містить вимогу про те, щоб забезпечувався спеціальний захист та допомога всім дітям, котрі полишили свої внаслідок насильства.

Стаття 34 містить вимогу про те, щоб були вжиті заходи для захисту дітей від сексуальної експлуатації.

Стаття 39 містить вимогу про те, щоб офіційні особи направляли дітей-жертв насильства на реабілітацію.

Конвенція ООН про права дитини зобов’язує держави, які ратифікували цей документ вживати всіх необхідних законодавчих, адміністративних, соціальних і просвітніх заходів щодо захисту дитини від усіх форм фізичного, психічного насильства, образи чи зловживання, відсутності піклування чи недбалого і брутального поводження та експлуатації, включаючи сексуальні зловживання, з боку батьків, законних опікунів чи будь-якої іншої особи, яка піклується про дитину.

Україна ратифікувала Конвенцію ООН про права дитини у 1991 році та внесла відповідні зміни до національного законодавства згідно з тими міжнародними стандартами, які зазначені у цьому документі.

Право дітей в Україні на захист від усіх форм насильства гарантується статтями 28, 52 Конституції України, відповідно до яких ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню.

Значним кроком України уперед, який визначив проблему забезпечення прав дітей, відповідних умов та механізмів для їхнього гармонійного розвитку загальнонаціональним пріоритетом, став Закон України «Про охорону дитинства», який узаконив засади державної політики у сфері дитинства .

Статтею 10 Закону України «Про охорону дитинства» встановлено, що кожній дитині гарантується право на свободу, особисту недоторканість та захист гідності.

Будь-яке насильство над дитиною та її експлуатація переслідуються за законом. Зокрема покарання за злочини проти дітей передбачено новим Кримінальним кодексом України: умисне вбивство дітей – статті 115, 116; доведення дітей до самогубства – стаття 120; нанесення тілесних ушкоджень – статті 121-125; побої та мордування – стаття 126; катування – стаття 127; залишення у небезпеці – стаття 135; насильницьке донорство – стаття 144; викрадення дитини – стаття 146; захоплення дітей в заручники – стаття 147; торгівля дітьми та незаконне переміщення за кордон – стаття 149; експлуатація дітей – стаття 150; статеві злочини проти дітей – статті 155, 156; зловживання опікунськими правами – стаття 167 тощо.

Обов’язок повідомляти органи опіки і піклування про випадки зловживання батьківськими правами, покладено на всі установи і всіх громадян, яким стане відомо про такі випадки (ст.. 134 Кодексу про шлюб та сім’ю України).

Правові й організаційні основи попередження насильства в сім’ї, органи та установи, на які покладається здійснення заходів з попередження такого явища, визначає Закон України «Про попередження насильства в сім’ї», прийнятий у 2001 році.

Таким чином держава законодавче забезпечує захист дітей від:
  • усіх форм фізичного і психічного насильства, образи, недбалого і жорстокого поводження з нею, експлуатації, включаючи сексуальні зловживання, у тому числі з боку батьків або осіб, які їх замінюють;
  • втягнення у злочинну діяльність, залучення до вживання алкоголю, наркотичних засобів і психотропних речовин;
  • залучення до екстремістських релігійних психокультових угрупувань та течій, використання її для створення та розповсюдження порнографічних матеріалів, примушування до проституції, жебрацтва, бродяжництва, втягнення до азартних ігор тощо.
                                                                                                                           З сайту nashaucheba.ru


Права дитини
Переглянути вихідне зображення
Незважаючи на те що ти ще маленький, ти все одно людина, яка має права. Свої права ти можеш знайти у спеціальному документі, який називається Конвенція про права дитини. У цьому документі записані твої права, якими ти можеш користуватися до 18-ти років, тому що після цього ти стаєш дорослим. Конвенція є доволі складним документом, тому ми коротко розповімо тобі про твої права:
  • право на життя. Ніхто не може позбавити тебе цього найціннішого дару!
  • право на піклування і турботу. Це означає, що твої батьки повинні піклуватись про тебе, дбати про твої інтереси;
  • право на достатнє харчування та дах над головою. Про це також піклуються твої батьки, а якщо їх у тебе немає, то держава;
  • право на розваги. Дорослі повинні будувати для тебе дитячі майданчики та місця проведення дозвілля. Це стосується і театру, в якому повинні також ставитись вистави для дітей;
  • право на освіту. Хочеш ти того чи ні, але ти повинен ходити до школи. Якщо ти хочеш стати відомою людиною, то ти обов’язково повинен навчатися!
  • право на медичну допомогу. Якщо ти поранився, то ти можеш звернутися до лікаря, який тобі допоможе!
  • право на приватне життя. Ніхто не може перевіряти твої речі, читати твої листи. Ніхто не може казати тобі погані слова, принижувати тебе;
  • право висловлювати свою точку зору, але вона не повинна ображати інших людей.
Пам’ятай, що ти людина, ніхто не може тебе ображати, бити, жорстоко і несправедливо поводитись з тобою, примушувати працювати на дорослих.
Якщо ти став жертвою подібного поводження, ти можеш звернутись за допомогою до поліції. 


Пам'ятка "Як вести зошит з математики"
1. Запис дати і виду роботи розміщуй посередині робочого рядка.
2. Між роботами пропускай 4 клітинки.
3. Починай писати на другій повній клітинці зверху та від поля чи згину зошита.
4. Цифри пиши висотою в одну клітинку (за правилом).
5. Літери пиши каліграфічно. Малі літери пиши в 1-2 класах висотою в одну клітинку, а в 3-4       класах – 2/3 клітинки.
6. Великі літери пиши заввишки в півтори клітинки.
7. Кожну цифру, знак і літеру записуй в окремій клітинці.
8. Математичні вирази пиши в рядку або в стовпчик. Між стовпчиками прикладів, рівнянь            пропускай 4 клітинки.
9.   Не виходь за межі рядка.
10. Виправлення роби ручкою.
11. Щоб виправити помилку, закресли неправильно написану літеру чи цифру навскіс (справа        наліво) і зверху напиши потрібну.
12. Виконуй роботу над помилками.

Пам’ятай
1. Після чисел найменування пиши скорочено.
    Без крапки: 2 мм, 3 см, 4 дм, 5 м; 6 г, 7 кг, 9 ц, 4 т; 12 сек, 13 хв, 14 год;
2. Крапку став після скороченого найменування грошової одиниці: 25 грн., 30 к.
3. Назви предметів біля цифри записуй скорочено, за правилами скорочень:
    40 в, (відер), 10 ябл. (яблук), 6 ящ. ( ящиків)
4. У відповіді до задачі назви предметів пиши повністю (крім загальноприйнятих скорочень)
     Наприклад : Відповідь: 5 слив. Відповідь: 7 дм
5. Одиниці швидкості: 6 м /сек
    Одиниці площі: 45 см, 34 м .


Пам’ятка учневі, як вести зошити з української мови

1. Запис дати і виду роботи розміщуй посередині робочого рядка.
2. Між роботами пропускай  2 рядки.
3. Починай роботу з першого рядка.
4. Пиши так, щоб виділявся абзац.
5. Нове речення починай писати з великої букви. В кінці речення став крапку.
6. Слідкуй за нахилом букв і їхньою висотою (4 мм), 
за інтервалами між словами.
7. Правильно перенось слова, д
описуючи рядок до кінця.
8. Регулярно виконуй роботу над помилками. Закреслюй тільки ручкою:
10. 
Не починай новий вид роботи на 2-х, 3-х останніх рядках сторінки.
11. 
Пиши каліграфічно, охайно, грамотно.


З сайту   teacher.at.ua/publ
Як готувати домашні завдання

Рекомендації учням

1. Активно працюй на уроці: уважно слухай, відповідай на запитання.

2. Став запитання, якщо чогось не зрозумів або з чимось не згодний.

3. Навчися користуватися словниками й довідниками. З'ясуй значення незнайомих слів, знаходь потрібні факти й пояснення, правила, формули в довідниках.

4. Якщо в тебе є комп'ютер, навчися з його допомогою знаходити потрібну інформацію, робити розрахунки за допомогою електронних таблиць тощо.

5. Продумай послідовність виконання завдань з окремих предметів і спробуй визначити, скільки часу тобі знадобиться для виконання кожного завдання.

6. Між уроками роби перерви.

7. Спочатку спробуй зрозуміти матеріал, а потім його запам'ятати.

8. Якщо матеріал, який треба вивчити, великий за обсягом або складний, розбий його на окремі частини й опрацюй кожну частину окремо. Використовуй метод ключових слів. (Ключові слова - найважливіші в кожному абзаці).

9. Не залишай підготовку до доповідей, творів, творчих робіт на останній день, адже це потребує багато часу. Готуйся до них заздалегідь, рівномірно розподіляючи навантаження.

10. Готуючись до усних уроків, використовуй карти, схеми. Вони допоможуть тобі краще зрозуміти й запам'ятати матеріал.

11. Складай план усної відповіді.

12. Перевіряй себе.

З сайту  teacher.at.ua/publ/jak_gotuvati_domashni_zavdannja

субота, 21 жовтня 2017 р.

Про оцінювання


Українська мова
Знято оцінювання каліграфії та зниження балів за виправлення, натомість оцінюватимуть графічні навички письма, культуру оформлення письмових робіт (охайність, розбірливість, розміщення записів), орфографію та пунктуацію.

Норми оцінювання грамотності:

бали                      кількість помилок
1 ---------------------- 17 і більше
2  --------------------- 14-16
3  --------------------- 11-13 
---------------------  8-10
5  ---------------------  5-7
6  ---------------------  4
---------------------  2 негрубі та 2 грубі або 3 грубі
---------------------  2 негрубі та 1 груба або 2 грубі
---------------------  1 негруба та 1 груба
10 --------------------  2 негрубі
11 --------------------  1 негруба
12---------------------


Математика
Знято вимоги щодо відступання клітинок при оформленні письмових робіт.

Оцінювання письмових робіт:

бали                     кількість помилок
1 ---------------------- 12 і більше грубих
2  --------------------- 10-11
3  --------------------- 8-9 
--------------------- 6-7
5  ---------------------  5
6  ---------------------  4
---------------------  3 грубі
---------------------  2 грубі
---------------------  1 негруба та 1 груба
10 --------------------  1 негруба
11 -------------------- робота виконана в повному обсязі і правильно, окрім завдання підвищеної складності та творчого завдання
12--------------------- робота виконана в повному обсязі і правильно, включаючи завдання підвищеної складності та творче завдання

понеділок, 28 серпня 2017 р.

Вітання

Вітаємо усіх на сторінці 3"А" класу загальноосвітньої школи № 1 м.Сєвєродонецька!

На цій сторінці Ви зможете знайти необхідну інформацію щодо домашній завдань, типових контрольних робіт тощо.

Сподіваємося на плідну співпрацю!