Джерела енергії на Землі
В основному енергію, що використовується в побуті та промисловості, ми видобуваємо на поверхні Землі або в її надрах. Наприклад, у багатьох слаборозвинених країнах палять деревину для опалення та освітлення жител, тоді як у
розвинених країнах для отримання електроенергії спалюють різні викопні джерела палива – вугілля, нафта і газ. Викопні види палива являють собою не поновлювані джерела енергії. Їх запаси відновити неможливо. Вчені зараз вивчають можливості використання невичерпних джерел енергії.
Викопні види палива
розвинених країнах для отримання електроенергії спалюють різні викопні джерела палива – вугілля, нафта і газ. Викопні види палива являють собою не поновлювані джерела енергії. Їх запаси відновити неможливо. Вчені зараз вивчають можливості використання невичерпних джерел енергії.
Викопні види палива
Вугілля, нафта і газ – невідновлювані джерела енергії, які сформувалися з залишків стародавніх рослин і тварин, що жили на Землі мільйони років тому (докладніше в статті ” Найдавніші форми життя “). Ці види палива видобуваються з надр і спалюються для отримання електроенергії. Проте використання викопних джерел палива створює серйозні проблеми. При сучасних темпах споживання відомі запаси нафти і газу будуть вичерпані вже в найближчі 50 років. Запасів вугілля вистачить років на 250. При спалюванні цих видів палива утворюються гази, під впливом яких виникає парниковий ефект і випадають кислотні дощі.
Відновлювані джерела енергії
Енергія вітру – поновлюване джерело енергії. У міру зростання чисельності населення людям потрібно все більше енергії, і багато країн переходять до використання поновлюваних джерел енергії – сонця, вітру і води. Ідея їх застосування користується широкою популярністю, так як це – екологічно чисті джерела, використання яких не завдає шкоди навколишньому середовищу.
Гідроелектростанція – енергія води Гідроелектростанції
Енергію води використовують протягом багатьох століть. Вода обертала водяні колеса, що використовувалися для різних цілей. У наші дні побудовані величезні греблі і водосховища, і вода застосовується для вироблення електроенергії. Течія річки обертає колеса турбін, перетворюючи енергію води в електроенергію. Турбіна пов’язана з генератором, який виробляє електроенергію.
Сонячна енергія
Сонячна енергія від сонячних батарей. Земля отримує величезну кількість сонячної енергії. Сучасна техніка дозволяє вченим розробляти нові методи використання сонячної енергії. Найбільша в світі сонячна електростанція побудована в пустелі Каліфорнії. Вона повністю забезпечує потреби 2000 будинків в енергії. Дзеркала відображають сонячні промені, направляючи їх в центральний бойлер з водою.
Енергія вітру
Енергія вітру використовується людиною вже не перше тисячоліття. Вітер надував вітрила і обертав млина. Для використання енергії вітру створювалися найрізноманітніші пристрої, призначені для вироблення електроенергії та для інших цілей. Вітер обертає лопаті вітряка, що приводять у дію вал турбіни, пов’язаної з електрогенератором.
Атомна енергія
Атомна енергія, атомні електростанції. Атомна енергія – теплова енергія, що виділяється при розпаді дрібних часток матерії – атомів. Основним паливом для отримання атомної енергії є уран – елемент, що міститься в земній корі. Багато людей вважають атомну енергію енергією майбутнього, але її застосування на практиці створює ряд серйозних проблем. Атомні електростанції не виділяють отруйних газів, але можуть створювати чимало труднощів, так як це паливо радіоактивно. Воно випромінює радіацію, що вбиває всі живі організми. Якщо радіація потрапляє в ґрунт або в атмосферу, це тягне за собою катастрофічні наслідки.
Аварії ядерних реакторів і викиди радіоактивних речовин в атмосферу представляють собою велику небезпеку. Аварія на ядерній електростанції в Чорнобилі (Україна), що трапилася в 1986 р., спричинила за собою загибель багатьох людей і зараження величезної території. Радіоактивні відходи загрожують всьому живому протягом тисячоліть. Зазвичай їх ховають ні дні морів, але нерідкі і випадки захоронення відходів глибоко під землею.
Інші поновлювані джерела енергії
У майбутньому люди зможуть використовувати безліч різних природних джерел енергії. Наприклад, у вулканічних районах розробляється технологія використання геотермальної енергії (тепла земних надр). Іншим джерелом енергії є біогаз, що утворюється при гнитті відходів. Він може застосовуватися для опалення осель і нагрівання води. Вже створені приливні електростанції. Поперек гирл річок (естуарієв) нерідко зводять греблі.
З сайту moyaosvita.com.ua
Немає коментарів:
Дописати коментар