“Щоб змінити людей, їх потрібно любити. Вплив на них пропорційний любові до них”. Й.Г.Песталоцці

четвер, 1 лютого 2018 р.

УВАГА! ГРИП НА ПОРОЗІ!

З початком похолодання про себе нагадує грип.
Ця хвороба вважається найпоширенішим інфекційним захворюванням, і щорічно нагадує про себе в холодну пору року. Кожен сезон грипують мільйони дорослих і дітей і в усьому світі, а 250-500 тис. захворілих помирають від ускладнень, свідчать дані ВООЗ. У деякі роки епідемій число смертельних жертв вірусів грипу сягає мільйона.
Що таке грип
Це гостре респіраторне захворювання, викликане вірусами. Входить в групу ГРВІ та супроводжується ураженням дихальних шляхів і загальною інтоксикацією. Передається повітряно-крапельним шляхом.
Вірус грипу легко змінюється. Щорічно з’являються нові його штами, з якими імунна система населення світу ще не зустрічалася. Тому інфекція здатна охопити величезні маси населення в короткі терміни. Зараз відомо більше 2 тисяч варіантів вірусу груп A, B і С, включаючи гучні в останні роки «свинячий» і «пташиний». Ідеальними умовами для вірусів є низькі температури повітря при підвищеній вологості.
Людство стикається з цим захворюванням протягом багатьох століть. Першою офіційно зафіксірвоаною епідемією є епідемія 1580, хоча в ті часи природа захворювання була невідома. Вперше вірус А виділений в 1933 році. Варіанти В і С були відкриті в 1940-м і 1947-му роках, відповідно. З тих пір вчені з різних країн світу почали активно вивчати грип, його симптоми, лікування, відкривши здатність вірусів до мутацій, створюючи і вдосконалюючи вакцини для профілактики зараження.
До інфекції сприйнятливі люди різного віку, особливо ті, у кого імунна система ослаблена. Зниженню імунітету і ослабленню захисних функцій організму сприяють переохолодження, стрес і нервові потрясіння, емоційне і фізичне перенапруження, зловживання алкоголем. Діти, літні, вагітні та люди, які мають хронічні хвороби, переносять захворювання найбільш важко.
Ускладнення зустрічаються відносно нечасто, але в разі розвитку становлять серйозну загрозу здоров’ю і життю людини. До них відносяться бактеріальні синусити, отити, пневмонія, вірусний енцефаліт, менінгіт, ускладнення хронічних захворювань, міокардит та інші. Щоб уникнути ускладнень, необхідно своєчасно розпізнати симптоми грипу, лікування повинно бути адекватним.

Симптоми грипу
Його симптоми дуже схожі на симптоми інших ГРВІ, тому багато людей списують їх на застуду і не поспішають викликати лікаря. Однак при цьому захворюванні важливо якнайшвидше розпочати лікування. Точна діагностика проводиться за результатами лабораторних досліджень, а на практиці діагноз ставиться на підставі даних про захворюваність ГРВІ в конкретний період часу.
На відміну від застуди, симптоми грипу, як правило, з’являються раптово і супроводжуються лихоманкою (підвищенням температури тіла), головним болем, втомою, болем в тілі. Хвороба заявляє про себе:

* високою температурою;
* болем у суглобах і м’язах;
* загальною слабкістю;
* головним болем;
* сухим кашлем, болем в горлі, нежиттю;
* почервонінням шкіри; очі червоніють і
   запалюються.
Лікування грипу
До немедикаментозних засобів лікування відносяться:
Дотримання постільного режиму (5 днів). Під час гострого періоду відмовтеся від читання, перегляду телевізора, роботи за комп’ютером, щоб не перевантажувати ослаблений хворобою організм.
Рясне тепле питво. Краще, щоб це були чай з лимоном, настій шипшини, чорної смородини, морс з журавлиною. Такі багаті вітаміном С напої, допоможуть вивести з організму токсини, утворені в результаті життєдіяльності вірусів.
Для зняття симптомів грипу застосовуються:
Нестероїдні протизапальні засоби (знижують температуру, зменшують біль). Нагадаємо, що знижувати температуру нижче 38 градусів не рекомендується. Виняток – маленькі діти і схильні до судом люди. При цьому категорично не можна збивати високу температуру у дитини аспірином. При вірусній інфекції він може викликати ускладнення – синдром Рейє, який проявляється епілептичним припадком і комою.
Краплі для носа
Полоскання горла дезінфікуючими розчинами (у тому числі, на рослинній основі)
Препарати від кашлю
Противірусна терапія грипу включає вакцинацію, прийом імуностимуляторів та противірусних препаратів.
Вакцини стимулюють вироблення антитіл до зараження вірусом. Вакцинація не забезпечує 100% захист від грипу, але допомагає запобігти розвитку ускладнень.

Важливо врахувати, що більшість імуностимулюючих та противірусних препаратів на даний момент маловивчені, ефективність їх не доведена, а віддалені наслідки прийому невідомі.
На жаль, тема лікування грипу досі супроводжується міфами. Наприклад, до поширених помилок належать такі: грип можна лікувати антибіотиками або взагалі не лікувати. Через це хвороба затягується або призводить до ускладнень.

                                                                                                              З сайту ukrhealth.net 

Немає коментарів:

Дописати коментар