“Щоб змінити людей, їх потрібно любити. Вплив на них пропорційний любові до них”. Й.Г.Песталоцці

середа, 3 січня 2018 р.

МОБІЛЬНИЙ ТЕЛЕФОН: "ЗА" І "ПРОТИ"

За останні 7-8 років мобільний телефон став невід'ємною частиною нашого життя. Сьогодні нам уже важко уявити, як це ми раніше обходилися без нього. Більшість людей, випадково вийшовши на вулицю без мобільника, відчувають себе як «без рук», або без важливої ​​деталі одягу.
Чи небезпечні для здоров'я мобільні телефони? Суперечки на цю тему йдуть вже не один рік. Одні фахівці кажуть, що стільниковий телефон не більше небезпечний, ніж будь-які побутові прилади, а інші вважають його однією з причин багатьох серйозних захворювань.
      Як розібратися в цьому, не володіючи спеціальними знаннями і не маючи конкретної інформації? 
Шкода мобільних телефонів
Справа в тому, що наш мозок поглинає значну частину електромагнітної енергії, яку випромінює телефон для того, щоб зв'язатися з базовою станцією зв'язку. Як пояснюють фахівці в області радіобіології, мозок у цьому випадку як би виконує функцію частини антени. Подібні випромінювання раніше відчували на собі лише професіонали, що займаються спеціальною апаратурою, пристроями і радіоустаткуванням, однак і умови роботи у них були спеціальними, включаючи суворе медичне обстеження і захисне обладнання.
Що відбувається зі звичайними людьми при таких діях, і що з ними станеться у майбутньому, сказати поки ніхто не може. Проте вже сьогодні ясно, що люди, часто користуються мобільним телефоном, входять до групи ризику. І найгірше, що це стосується наших дітей. Більшості батьків не прийде в голову дозволяти дитині сидіти дуже близько від телевізора, або притулятися до працюючої мікрохвильової печі, а ось стільникові телефони вони дітям купують, причому не просто для зв'язку, а з безліччю абсолютно зайвих функцій - наприклад, іграми.
Даних про те, скільки часу на добу можна користуватися стільниковим телефоном, і в якому режимі краще це робити, у дослідників поки що немає.     

Мобільні телефони і діти: вплив мобільного телефону на дитину
А між тим, мозок у дитини влаштований так, що він більш сприйнятливий до випромінювання телефону, ніж у дорослої людини. Телефон діти зазвичай підносять ближче до вуха, ніж дорослі, а багато буквально притискають його до вушної раковини - адже вона у них м'яка, і дозволяє це робити. В результаті мозком дитини поглинається в кілька разів більша кількість випромінюваної телефоном енергії.
На думку багатьох фахівців, у дітей, що постійно користуються мобільниками, можуть відбуватися негативні зміни в структурі клітин головного мозку. Звідси зниження уваги, ослаблення пам'яті, порушення сну і нервозність, погіршення розумових здібностей, схильність до епілептичних реакцій і стресів.

Хвороби від мобільних телефонів
Серед захворювань, які можуть розвинутися на цьому грунті в майбутньому, називають дуже важкі і небезпечні: хвороба Альцгеймера, різні пухлини мозку, депресії різного ступеня тяжкості, придбане недоумство, шизофренія та інші руйнівні процеси в структурі головного мозку. Особливо вірогідним стає розвиток цих захворювань, якщо діти користуються телефоном в ранньому віці, від 5 до 10 років.  Не так давно вчені Євросоюзу провели дуже серйозне дослідження, результати якого показали, що при певному рівні електромагнітного випромінювання можливі пошкодження в структурі ДНК. Експеримент тривав близько чотирьох років, проте його результати не отримали розголосу. Гіганти стільникового індустрії висунули свої аргументи, і заявили, що реальне життя далека від лабораторних умов, тому результати цього дослідження не можна вважати серйозними.
Відмовитися від мобільних телефонів дуже важко, а значить, потрібно шукати компроміс.

Як зменшити шкоду від мобільних телефонів
Що ж нам робити сьогодні, щоб зменшити ту шкоду, яку може принести використання стільникового телефону, і при цьому продовжувати користуватися цим приладом за потрібне?   Відомо, що найбільш сильне випромінювання ми отримуємо безпосередньо при розмові, тому навчитеся скорочувати час сеансу зв'язку до мінімуму. Зрештою, мобільний телефон призначений саме для зв'язку, а не для обміну важливою інформацією або довгих дискусій.

Купуючи мобільний телефон, вибирайте той, у якого мінімальний рівень випромінювання. 
Якщо у телефона є зовнішня антена, не варто без особливої ​​потреби додавати до неї підсилювачі. На думку деяких фахівців, телефони з вбудованою антеною, а також телефони-розкладачки, менш небезпечні для здоров'я, оскільки у них радіохвилі випромінюються в основному із задньої сторони телефону, а не на всі боки, як у апаратів з зовнішньою антеною. Швидше за все, в цьому є сенс...  
Обсяг випромінювання зменшується також при використанні гарнітуриТелефон в цьому випадку краще тримати в кишені верхнього одягу або сумці, але не в кишені брюк або на ремінці, надягнутому на шию. Намагайтеся не вести телефонні розмови в тих місцях, де важко встановити зв'язок. Намагаючись знайти базову станцію, телефон буде збільшувати потужність сигналу, боротися з перешкодами, і ваш мозок отримає в кілька разів більше випромінювання, ніж в місцях з стійким прийомом. Максимальним випромінювання буває саме при встановленні зв'язку, тому не тримайте трубку близько до вуха, поки випромінювана потужність не зменшиться - хоча б перші 5-10 секунд. 
Обмежте до мінімуму використання мобільного телефону маленькими дітьми, а краще взагалі не давайте їм стільникові телефони. Діти 5-8 років все одно знаходяться переважно під вашим контролем, і навіть старшу дитину краще зайвий раз проконтролювати особисто, ніж піддавати його здоров'я і розвиток небезпеки.
  Мозок дитини активно росте і розвивається, вбираючи всі впливи навколишнього середовища, а його черепна коробка набагато тонше, ніж у дорослої людини. Звичайно, якщо телефон використовується дитиною декілька хвилин в день, для того, щоб домовитися про зустріч з друзями, то це навряд чи можна вважати приводом для занепокоєння.
   У нічний час мобільний телефон слід вимикати, якщо, звичайно, ви не є людиною певної професії, і не чекаєте важливих дзвінків саме ночами. Мобільний телефон, працюючи вночі в режимі очікування, здатний порушувати фази сну. Якщо ви користуєтесь ним як будильником, то перевірте функції - сьогодні у більшості телефонів будильник спрацьовує, навіть якщо апарат вимкнений.

Не варто відмовлятися від мобільних телефонів зовсім, а слід правильно їх вибирати і розумно ними користуватися.

Немає коментарів:

Дописати коментар